Adventní pozdrav do Berlína

Adventní pozdrav do Berlína

Publikováno: 19.12.2020 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Přítomnost žáků ve školních lavicích kráčí mimo jiné ruku v ruce s možností pouštět se do nejrůznějších tvůrčích činností, jež by se při distanční výuce daly organizovat jen stěží.

Jeden z výtvorů vzešlých z takovéto aktivity představuje například koláž, kterou pod vedením paní učitelky  Lucie Macourkové vytvořili žáci 5. B. V ní děti věrně zachytily předvánoční atmosféru v Řeporyjích. O plody své práce se rozhodly podělit s žáky naší spřátelené berlínské základní školy Grundschule am Wasserturm. Tam by mělo jejich dílo doputovat ještě před Vánocemi.

Tímto počinem žáci opět přiložili polínko do ohníčku našeho mladého mezinárodního přátelství, které mělo (podle původního plánu) v současné době vrcholit vzájemnými výměnnými pobyty. Tak snad se to nakonec co nejdřív podaří!

Zdeněk Kauer

 

 

 

 

 

Tagy

5. ročník - Grundschule am Wasserturm