Zpátky ze školy v přírodě

Zpátky ze školy v přírodě

Publikováno: 12.9.2020 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Řeporyjští žáci 6. a 7. ročníku zahájili první týden školního roku 2020/21 zotavovacím pobytem na škole v přírodě...

Zpátky ze školy v přírodě

Řeporyjští žáci 6. a 7. ročníku zahájili první týden školního roku 2020/21 zotavovacím pobytem na škole v přírodě v obci Kořenov – ležící na pomezí Krkonoš a Jizerských hor.

Vzdělávací náplň žáků doprovázely také každodenní procházky a dovádění na čerstvém vzduchu, večerní opékání špekáčků či křepčení při diskotékové zábavě.

Všechny tyto aktivity si kladly za cíl připravit žáky na bezbolestný návrat do školních lavic, stejně jako utužit jejich tělesnou kondici i vzájemné vztahy se spolužáky a učiteli.

Akci pro žáky připravovali nadšení pedagogové již od začátku letních prázdnin. Jejich úsilí by ale vyznělo naprázdno, nebýt odhodlání rodičů, kteří se nenechali odradit neustále se měnícími protiepidemickými opatřeními.

Díky tomu si mohly děti užít pobyt na škole v přírodě radostně a naplno. A o to nám šlo především.

 

A co o letošním zotavovacím pobytu na škole v přírodě pověděli naši žáci?

Žáci 6. tříd

„Na škole v přírodě mi moc chutnalo jídlo. Učitelé byli moc hodní. Taky se mi líbilo chodit na výlety. Měli jsme super disco!“

„Líbilo se mi, v jaké krásné oblasti byl zájezd. S ubytováním jsme všichni byli moc spokojení. Vařili tam docela dobře a byli tam hodní lidé. Učitelé nám udělali krásné výlety a taky krásnou školu v přírodě.“

„Na škole v přírodě se mi líbilo, pokoj byl krásný. Jídlo mi docela chutnalo. Vychovatelky vždy vymyslely program, který mě hodně bavil. Moc mě nebavilo učení, ale učitelé a učitelky byli hodní. Taky mě moc bavil celodenní výlet.“

„Na škole v přírodě jsem byla moc spokojená s výletem. Mohli tam lépe vařit. Učitelé byli moc hodní a vychovatelky měly dobré hry. Moc jsem si užila diskotéku.“

Žáci 7. tříd

„Na škole v přírodě se mi moc líbily procházky, odpolední i večerní programy s našimi vychovatelkami, pokoje, čas, který jsme mohli trávit i s kamarády na pokojích, odpolední klid, táborák a diskotéka. Jediné, co se mi trochu nelíbilo, bylo jídlo. Ale jinak to prostě bylo strašně super a doufám, že pojedeme zase!“

„ŠVP hodnotím 10 body z 10! Všechno bylo skvělé, túry byly skvělé, jídlo super, diskotéka byla hodně dobrá, no prostě všechno!“

„Škola v přírodě se mi moc líbila. Letošní byla lepší než minule. Pokoje byly hezké, nejvíce se mi na pokojích líbilo to, že byly velké a měly vlastní koupelnu. Také se mi moc líbily výlety. Moc mi nechutnalo jídlo, ale nebylo to moc špatné. Hrozně moc jsem se bavila a už se těším na další školu v přírodě.“

„Byla to nejlepší škola v přírodě, na které jsem byl. Moc jsem si to užil. Máme skvělou partu dětí, se kterými se nikdy nenudím. Také to tady doplňovali ti nejlepší učitelé, za to jim patří velké díky! Těším se moc na další společné výlety. Děkuji všem za nejlepší školu v přírodě!“

Mgr. Zdeněk Kauer, pedagogický kolektiv a žáci 6. a 7. ročníků.