Zelenější kabát – Nadace O2 Sázej stromy.cz

Publikováno: 16.5.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Nedávno jsme Vás informovali o získání grantu od Nadace O2 projektu Sázej stromy.cz.

Následně jsme Vám s radostí ukázali první zelené přírůstky v podobě např. kaštanovníků jedlých, jabloní, hrušní, slivoní.

Díky Vaší podpoře při hlasování, finanční podpoře od Nadace O2 projektu Sázej stromy.cz je náš školní areál obohacen o novou zeleň. Konkrétně o neuvěřitelných 14 stromů a 360 keřů (jako jsou rybízy, angrešty, motýlí keř, ptačí zoby a skalníky).

Všechny tyto rostliny jsou nyní pečlivě zasazeny a staly se součástí našeho školního prostředí. Na tomto projektu se podíleli nejen zaměstnanci školy, ale i naši žáci, kteří projevili skvělý týmový duch a zapálení. Obohatili se o nové dovednosti a znalosti.

Tento ekologický projekt přináší školnímu areálu nejen nový zelený kabát, ale také představuje důležitý krok k udržitelnosti a biodiverzitě. Díky nově vysazeným stromům a keřům se náš školní prostor stává nejen esteticky příjemnějším, ale také funkčním ekosystémem, který podporuje život různých druhů živočichů. Jistě se brzy dočkáme i prvních sladkých plodů, které si budou moct žáci sami sklidit a ochutnat.

Všem děkujeme za podporu a pomoc při realizaci

Kateřina Machynková