Ze základky s jazykovým certifikátem v kapse

Publikováno: 5.10.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Ve spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek a jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích nabízíme nově našim žákům možnost přihlásit se do přípravného kurzu zaměřeného na mezinárodní jazykovou zkoušku Cambridge English.

V případě dostatečného počtu zájemců se mohou účastníci v tomto školním roce těšit na otevření kurzu, v němž zacílíme pozornost na zvládnutí úrovně B 1 (Preliminary English Test).

V případě příznivé odezvy bychom v příštím školním roce rozšířili nabídku kurzů o další jazykové úrovně jako KET, Movers, Flyers, Starters, u nichž by „si na své přišli“ především prvostupňoví žáci.

Zájemcům o přípravný kurz se tak naskýtá příležitost rozvíjet své jazykové dovednosti v bezpečném zázemí „mateřské školy“, a to pod vedením důvěrně známých řeporyjských učitelů.

Získáním jazykového certifikátu mohou žáci nejen posílit své sebevědomí, ale navíc jim mohou být v přijímacím řízení na některé střední školy přičteny k dobru „plusové body“.

Za finanční podpory svých rodičů pak mohou naši motivovaní školáci vykonat zkoušku pod dohledem erudované zkušební komise, dosazené Evropským centrem jazykových zkoušek. Zkouška by pak proběhla buď v některém z přidružených jazykových center, nebo přímo na půdě kmenové školy – a to v závislosti na počtu zájemců stejně jako na nabídce vypsaných termínů.

• Kurz bude zahájen v pátek 18. 10. 2024 a ukončen v pátek 30. 5. 2025.
  • Probíhat bude pravidelně v souladu s organizací školního roku a možnostmi vyučujícího každý pátek od 13:40 do 16:05 – tedy 3 vyučovací hodiny týdně.
  • Povede jej Mgr. Zdeněk Kauer.

Závazné přihlášky na přípravný kurz obdrží žáci od svých třídních učitelů. Jakmile rodiče přihlášky podepíší, předají je žáci zpět svým TU, a to nejpozději do 11. 10. 2024.

Těšíme se na hojný počet žáků!

Zdeněk Kauer