Zaskoč ho

Publikováno: 2.1.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V posledním adventním týdnu poctil svou návštěvou naši školu historik a geograf Jiří Martínek.

Tohoto vzdělaného a bystrého sympaťáka může znát široká veřejnost především z televizního pořadu Na lovu, který vysílá TV Nova. Nejprve se lovec při besedě podělil o své znalosti s žáky 4. až 6. ročníku. Starší školáci následně svedli s doktorem Vševědem souboj při vědomostním kvízu. Soutěž moderovali naši deváťáci. Soutěžní témata připravili zástupci žákovského senátu. K oblastem, které měly prověřit znalosti soutěžících, patřily např. hudba, technologie, sport, filmy, seriály, zprávy, aplikace, hry… Lovec nakonec nedostihl jeden tým, tvořený šikovnými žáky z různých ročníků. Ti se lépe orientovali ve světě youtuberů a influencerů… V závěru náročného dne poděkovali žáci doktoru Vševědovi předáním upomínkového poháru, který pro něj sami zhotovili pomocí 3D tiskárny. Nechť se tedy stane toto setkání s lovcem pro děti podnětem k jejich dalšímu zanícenému sebevzdělávání!

Zdeněk Kauer

Na lovu