Zasedání žákovského senátu

Publikováno: 8.10.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Zvolení zástupci všech druhostupňových tříd dali po letních prázdninách opět hlavy dohromady.

Společně předložili k projednání návrhy a připomínky svých spolužáků. Po věcné diskuzi se zastupitelstvo školáků zavázalo k tomu, že v nejbližších dnech postoupí zmíněné požadavky vedení školy.

A co se našim mladým senátorům honí hlavou?

Tak například by rádi prosadili rozšíření prostoru určeného pro používání mobilních telefonů. Žáci také poukazují na nedostatečné využití jednohodinové výuky TV či absenci školního bufetu. K rozkvětu školy však nepřispívají naši školáci pouze svou rétorikou v senátu. Sami jdou příkladem, když se nadšeně zapojují do pořádání nejrůznějších kulturně vzdělávacích akcí.

Z rozsáhlého výčtu očekávaných událostí dlužno zmínit například pozvání oblíbeného českého historika a geografa Jiřího Martínka, kterého pravděpodobně zná většina dětí jako Vševěda z vědomostní soutěže TV Nova Na lovu.

Popřejme tedy našim senátorům, aby se jim stále dařilo předkládat a prosazovat smysluplné nápady!

Zdeněk Kauer