Využití ICT již od prvních tříd

Publikováno: 25.2.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Na prvním stupni naší školy využíváme informační a komunikační technologie ve všech ročnících. Všechny učebny jsou vybaveny interaktivní tabulí a vizualizérem

Do školy nastupují žáci, kterým je svět počítačů a mobilních telefonů přirozený, a tuto skutečnost jsme se rozhodli využít v prospěch výuky.
Myslíme na budoucnost žáků a víme, že téměř ve všech zaměstnáních budou pracovat s technikou. A kde jinde se to mají naučit, když ne ve škole?  Učíme je pracovat efektivně a myslet přitom na to, že všeho moc škodí. Také se snažíme přirozenou formou šířit osvětu a vysvětlovat nástrahy virtuálního světa.

Žáci nekoukají do tabletu nebo na interaktivní tabuli celý den. Všechny technologické vymoženosti využíváme k procvičování učiva a k získávání nových vědomostí.

Samozřejmě, že mluvené slovo pedagoga a práce s knihou a perem je na prvním místě.