Výstava betlémů na Karlštejně

Publikováno: 8.1.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

S žáky třetího ročníku jsme se tentokrát vydali navštívit obec Karlštejn, kam jsme vyrazili autobusem a vlakem.

Ulice zely prázdnotou a tak se nám při procházení naskytly překrásné výhledy na státní hrad Karlštejn, na vánoční výzdobu obce, nastrojené stromečky a betlém pod lípou.

Muzeem prostupovala vůně perníkových betlémů a dalších perníčků a pravá vánoční a klidná nálada na nás dýchala ze všech stran. Klid se pak na chvíli rozpustil při zdobení vánočních baněk – jak to tak bývá, každý chce barvu, kterou zrovna nemá. Nakonec se ale všichni svých barev dočkali a přestože třpytky máme všichni všude, výsledek stojí za to.
Na zpáteční cestě autobusem děti usínají se šesti kilometry v nohách a za pedagogy lze říci, že akce byla velmi povedená.

Martina Trojanová