Volby do žákovského senátu

Publikováno: 17.10.2021 Autor(ka): Jakub Novotný

Volby proběhly také ve škole

V uplynulém týdnu proběhly ve škole volby do žákovského senátu. Jednotlivé třídy, počínaje šestými ročníky a konče ročníky devátými, volily dva ze svého středu, jimž připadne úloha zastupovat třídu v senátu a také zprostředkovávat činnost senátu svým spolužákům. Celkem se o šestnáct míst ucházelo téměř padesát kandidátek a kandidátů a vysokému zájmu se událost těšila také mezi žáky-voliči.

Koordinátoři senátu z řad učitelů, jakož i členky a členové pracovní skupiny senátu se již těší, až na ustavující schůzi přivítají zvolené zástupkyně a zástupce. Přejeme vítězům těchto voleb v nadcházejícím volebním období mnoho elánu.

Chtěli bychom, jakožto koordinátoři voleb, poděkovat členkám a členům volebních komisí a ostatním žákům, kteří se na organizaci voleb podíleli. V neposlední řadě chceme poděkovat také Úřadu městské části Praha-Řeporyje za laskavé zapůjčení volebního mobiliáře, který dodal této události punc autenticity. Jsme velmi rádi, že jsme žákyním a žákům mohli přiblížit a zprostředkovat průběh volebního procesu, jehož se budou moci po dosažení věku 18 let aktivně účastnit.

Informace o žákovském senátu můžete nalézt zde.

žákovský senát