V prvních třídách se hrálo divadlo

Publikováno: 7.5.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

První třídy mají za sebou další projektové vyučování.

Tentokrát jsme se připravovali na představení pohádky O budce. V hodinách českého jazyka se děti rozdělily do skupinek a dále pak do rolí - zajíčka, myšky, žáby a medvěda. Ve skupinkách si nejprve společně přečetly celou pohádku, a pak se nadšeně pustily do nacvičování své role. Když se naučily svou roli, nacvičovaly celé divadelní představení. V hodinách výtvarné výchovy vytvářely kulisy a v pracovních činnostech vyrobily loutky. Jakmile bylo vše připraveno, společně postavily jeviště i hlediště. A pak to vypuklo - jedna skupina účinkovala, ostatní byly publikem. Všechny děti si s radostí užily dílo, které společnými silami vytvořily. Celá zkušenost byla pro děti nejen zábavná, ale velmi poučná. Děti se posunuly na cestě k větší spolupráci a trpělivosti a zároveň vyzkoušely svou zručnost.

Jarka Koběrská a Jana Zouvalová