Terezín

Publikováno: 26.5.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Památník Terezín je místo s pohnutou historií, které podává svědectví o tragickém osudu tisíců lidí, kteří jím prošli.

Ve snaze o to, aby se podobné zlo již nikdy neopakovalo a bylo připomínáno, jsme se rozhodli tento příběh zprostředkovat i žákům letošních osmých ročníků. Zasmušilé a zamyšlené výrazy náctiletých vypovídaly o tom, že i po uplynulém čase se ponurá atmosféra Terezína dotýká každého z nich. Diskuze se žáky nám dala možnost poznat, jak hluboce si uvědomují význam událostí, které se zde odehrály, a že si z návštěvy odnášejí více než jen prosté informace.

Na závěr mi ještě dovolte poděkovat všem žákům za to, s jakou ohleduplností k návštěvě pietního místa přistoupili, a také našim věrným parťákům, kteří nás vždy bezpečně dostanou do cíle – řeporyjským hasičům.

Kateřina Vlčková