Swap rostlin

Publikováno: 24.4.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V naší základní škole v Řeporyjích jsme v pátek 21. 4. 2023

pořádali 1. ročník burzy sazenic zeleniny a okrasných rostlin. Kromě sazenic, které vypěstovali žáci, mohli zájemci přinést své vlastní sazeničky, o které se chtěli podělit. Kdo žádnou neměl, mohl si z burzy nějakou odnést. Velké poděkování patří nejenom učitelům, ale hlavně žákům všech tříd, kteří sazenice vypěstovali a celou dobu o ně pečovali. Pro žáky to byla skvělá příležitost nejenom získat nové zkušenosti a znalosti, ale zároveň se podílet na samotné organizaci akce. Žákyně devátých tříd z přírodovědného semináře vítaly zájemce u vchodu do zahrady školy, vydávaly výborné pečené dobroty u stánku s občerstvením a žáci jednotlivých tříd u svých stolů vyměňovali a prezentovali své sazenice. Počasí nám přálo, po dlouhé době byl nádherný slunečný a teplý den, který přilákal rodiče, prarodiče a přátele naší školy. Všem moc děkujeme za vydařené odpoledne a těšíme se příští rok na další ročník.

Mária Zelenková