Publikováno: 30.6.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Školní družina prošla velkou změnou...

Školní družina v posledních letech pod vedením Kristýny Brousilové prošla velkou změnou,  od spuštění elektronického systému BELLhop, který   vám přináší bezpečnější, rychlejší a příjemnější vyzvedávání dětí, až  po zavedení  nových forem práce s dětmi.  Nebylo to jednoduché, ale Kristýně za vše děkujeme a přejeme, ať si užije krásné chvíle na mateřské dovolené.

Já jsem družinu vedla 5 měsíců, kdy jsem se maximálně snažila analyzovat slabé a silné stránky. Součástí mojí práce byla nejenom pedagogická činnost s dětmi v oddělení, ale i spuštění dotazníku pro rodiče. Děkuji všem, kteří dotazník vyplnili, posunulo nás to vpřed. Odpovědí bylo 102 a z 5 možných hvězdiček získala družina krásných 4,51. Ze všech pozitivních odpovědí jsme měly radost. Negativních odpovědí bylo jenom 5. Samozřejmě jsme všechno analyzovaly a dlouze si povídaly o tom, proč byly děti nespokojené. Doufám, že se nám vše povedlo vyřešit. Moc děkujeme i za negativní odpovědi, zjistily jsme, co musíme zlepšit.

Dále musím říct, že odpovědí typu „vyrábíte hodně“ vyrábíte málo“ bylo 50 na 50. Ano, budeme se snažit vyjít vstříc všem, kteří chtějí vyrábět a dětem, které nechtějí vyrábět, nabídneme jinou činnost.

V družině paní vychovatelky pracují  s maximálním nasazením a jejich jediným cílem je a bude, aby byly děti spokojené. Počty dětí ve družině jsou velké a musíme dbát i na bezpečnost dětí a korigovat jejich volnou činnost, jak na hřišti, tak ve třídě.

Spolu s Martinou Bejvalovou, která se nyní na dva roky chopila vedení družiny,  jsme vymyslely nový plán činností, spoustu překvapení pro děti, ale samozřejmě prioritou zůstává pobyt venku. Naším cílem je, abychom mohly dětem nabídnout co nejvíce činností a ony měly možnost výběru. Chceme naučit děti, aby si uměly vybrat z nabízených činností a také aby si ve družině odpočinuly. Věřím, že pod novým vedením se družina posune zase o kousek dál a Martina spolu s novým týmem vám budou předávat odpoledne šťastné děti se spoustou nových zážitků.

Vše, co se děje ve družině, můžete sledovat na naší webové stránce v sekci družina – fotogalerie.

Za ŠD Michala Lebedová a vychovatelky ŠD