Škola v přírodě - 5. třídy (24. 5. – 28. 5. 2023)

Publikováno: 20.5.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Poslední dubnový týden byl všemi páťáky naší školy netrpělivě očekáván.

Proč? Čekala nás škola v přírodě.

Celá akce byla samozřejmě dlouho dopředu připravována s ohledem na to, aby objekt a jeho okolí  umožňoval žákům co nejvšestrannější vyžití za přijatelnou cenu. Zaujal nás hotel Elsyn dvůr v chráněné krajinné oblasti Šumava. Objekt se nachází nedaleko Vimperka na malebném místě pod lesem u obce Stachy. Informace o hotelu slibovaly vlastní krytý bazén, posilovnu, stůl na stolní tenis, několik venkovních sportovišť a vybavení všech pokojů vlastním sociálním zařízením.

V pondělí 24. 4. 2023 se třídní paní učitelky a paní vychovatelka sešly se všemi svými žáky.  Připraven byl i autobus. Zde je na místě poděkovat Městské části Praha 5 - Řeporyje a hasičskému sboru za poskytnutí autobusu a zajištění dopravy na školu v přírodě i zpět.

Cesta rychle uběhla a my jsme se mohli ubytovat ve velmi pěkném hotelu. Informace nezklamaly, děti byly spokojeny nejen s ubytováním, ale i s velmi pestrým stravováním. Snídaněmi byly děti přímo rozmazlovány.

Druhý den se k nám připojili animátoři agentury Foxík. Pro děti měli připraven velmi pestrý odpolední program v duchu Harryho Pottera. Jednalo se převážně o venkovní aktivity zaměřené nejen na pohyb, obratnost a rychlost, ale také na logické uvažování, týmovou spolupráci. Večerní aktivity byly věnovány relaxaci v bazénu, vyrábění, čtení, stolnímu tenisu, vše podle zájmu dětí.

Týden utekl velmi rychle a my jsme se po týdnu plném zážitků vrátili zpět domů.

A co o škole v přírodě říkají samy děti?

5.B

….. „Měli jsme tam hodně her, které byly super. ……… Každý večer jsme chodili do bazénu. ………….  Moc jsme si to užili a hned bych jela znovu.“

Vaneska

….. „Měli jsme dobré jídlo, moje nejoblíbenější byly snídaně s lívanci, pizzou a dalšími věcmi. …..  V úterý k nám přijeli animátoři, hráli jsme různé hry v týmech. …..“

Lara

„Byla tam nádherná příroda. Hráli jsme dobré a zábavné soutěž, nejlepší z nich byl famfrpál. …..  Poslední den mi bylo smutno, že odjíždíme, ale za to jsme se těšila na rodiče. Byla to nejlepší škola v přírodě a už se těším na další.“

Naty

….. „Ve čtvrtek zbývala poslední hra, při které jsme si museli postavit „přenášedlo“ ….. Tuto hru jsme vyhráli: „  joooo!““

Jáchym

….. „Na škole v přírodě jsem si to moc užil. Bavil mě bazén, hry z Harryho Pottera. …… Byl jsem docela rád, že jsem nehrál počítačové hry. Krásný zážitek.“

Míla

„Škola v přírodě byla moc fajn. Moc a moc se mi líbil hotel. .….. Paní učitelky nás budily písničkou z Harryho Pottera.“

Anežka

„Škola v přírodě byla krásná a moc jsem se bavila, jak s kamarádkami, tak s animátory.“

Sofie

„ ….. U hotelu nás přivítali krásní koně. Dům byl velký, útulný a voněl pohodou….“

Madlenka

„….. Týden rychle uběhl, poslední večer jsme měli disco, tam jsme se rozloučili s animátory. Doma jsem vyprávěl mamce a tátovi, jak to bylo super…..“