Šachový turnaj

Publikováno: 6.2.2020 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Dne 3.2.2020 proběhl Pražský přebor školních družstev...

Šachový turnaj Pražský přebor školních družstev

Dne 3.2.2020 proběhl Pražský přebor školních družstev v kategoriích I., II. a III. stupně škol. Záštitu nad turnajem převzala paní  Mgr. Jana Černochová, starostka městské části Praha 2 a poslankyně Parlamentu ČR.

Šachy nemají na naší škole dlouhou historii, ale i za krátký čas se tady našlo hodně nadšenců pro tento náročný sport.

Naší školu reprezentovala dvě 4-členná družstva, jedno za mladší a jedno za starší žáky. Patronát nad žáky na soutěži převzal osobně náš pan starosta, jinak velký fanda tohoto sportu.

Konkurence byla opravdu veliká, proti žákům stáli i  hráči takových škol, jako PORG nebo Menza, kde se šachy hrají na závodní úrovni. Naši žáci obstáli  i v tak náročné konkurenci.

Mladším žákům patří obdiv nejen za odvahu účastnit se tak náročné soutěže, ale i za výdrž, kdy museli odehrát celkem 7 partií. Naši šesťáci a sedmáci dosáhli výborného výsledku, obsadili celkové 18. místo v kategorii, kde proti nim stáli žáci osmých a devátých tříd a gymnazisté. I ve své hrací skupině se jim povedlo obsadit šesté, jedenácté a osmnácté  místo.

Všem účastníkům děkujeme za jejich snahu a výborné výsledky, a těšíme se na další ročníky soutěže.

Jana Zborovjanová