S čerty nejsou žerty

Publikováno: 10.12.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

To, že s čerty nejsou žerty, zjistili v pondělí všichni rošťáci, uličníci a darebové naší školy.

Ti v pomyslné atmosféře páchnoucí síry, řinčících řetězů a plstěných pytlů unikli hrozbě pekelného chřtánu jen taktak. No naštěstí zasáhli včas andělé v čele s Mikulášem. Jen díky jejich nevyčerpatelné dobrosrdečnosti se mohli hříšníci vykoupit skrze pěvecká a básnická vystoupení. Pod příslibem nápravy nakonec zahrnula děti Mikulášova štědrá družina chutnými bonbóny a vřelými úsměvy. Není divu, že tyto střídavé okamžiky napětí a úlevy prožívali nejintenzivněji zejména naši benjamínci. O zábavu prvňákům při mikulášské nadílce se postarali s nadšením a láskou naši milí deváťáci. Proto jim patří naše obrovské poděkování. Moc si toho vážíme! Zároveň děkujeme paní učitelce Lucii Wilczkové, která mikulášským nadílkám bez přestání vdechuje nový život.

Zdeněk Kauer