Řeporyjská strašidýlka aneb ať žijí duchové!

Publikováno: 8.11.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Oděni do černokněžnických klobouků, mnišských hábitů, kuten, hazuk, rozmanitých masek, škrabošek a paruk, v rukou třímajíce lucerny a svíčky  - 

takto každoročně dokreslují místní i přespolní občané dušičkovou atmosféru Řeporyjských strašidýlek.Vedle vůně cukrové vaty, škvarkových placek či svařáku lákají tradičně diváky také neotřelé kulturní příspěvky žáků místní základky. I letos upírali návštěvníci svou pozornost na společné vystoupení prvňáčků a deváťáků. V rámci projektu Pomocná ruka jej obě skupiny pilovaly několik týdnů. Povedené představení našich školáků neocenila jen široká veřejnost. Hrdě k němu vzhlíželi zejména rodiče a učitelé. V bohatém programu nechybělo ani pohybové číslo v podání hbitých tanečnic z prvního stupně. Řetězec plánovaných vstupů zakončila na pódiu laserová taneční show, kterou pak spontánně přetavili žáci v živou diskotéku.

Pořádání akce takového rozsahu vyžaduje každoročně nezištnou angažovanost mnoha zasvěcených. Slova vděku směrem k pořadatelům se proto nabízejí i na konci tohoto příspěvku. Největší poděkování však budiž směřováno k našim milým řeporyjským hasičům!  Bez jejich nevyčerpatelné obětavosti by se tato báječná akce nikdy neuskutečnila. Děkujeme!

Zdeněk Kauer

 

 

 

 

 

Tagy

SDH Řeporyje - děkujeme