Prvňáci na výletě celý den a noc

Publikováno: 29.6.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Dne 16. 6. 2022 šli prvňáčci na svůj první velký výlet. 

Nejdříve je však na školním hřišti čekala hra na téma „bezpečnost“, kterou si pro ně připravili žáci 5.A s jejich paní učitelkou. Děti si na 8 stanovištích oprášily své znalosti o tom, co se smí a nesmí v přírodě, jak být na sebe opatrný a co dělat a kam volat, když se něco stane.

 Poté byla ovocná svačinka a vydali  jsem se na slíbený výlet. Prvním cílem byla reál Malá Chuchle, kde jsem si zahráli několik her a podívali se na zvířátka. Druhým našim cílem byl areál Vltavan, kde si všichni užili provazové prolézačky a velké klouzačky. Zpět do školy jsme se vrátili vlakem.

 Večer nás čekala exkurze u dobrovolných hasičů. Zde si děti prolezly hasičské auto a vyzkoušely hasit z proudnice. K večeři jsme měli opečené  vuřty. Na závěr celého dne, už za tmy, přijel rytíř a všechny odvážlivce, kteří k němu došli, pasoval na čtenáře.

Přespání ve spacáku ve škole jsme zvládli všichni. Ráno po snídani jsme zabalili všechny věci a šli na hřiště nebo postavit domeček trpaslíkům.

Počasí nám přálo, dobrá nálada nás neopustila, nikomu se nic nestalo, všichni byli trošku unavení a špinaví, ale spokojení.

Lucie Macourková