Projekt pomocná ruka

Publikováno: 25.9.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V koloběhu školního života čelí prvňáci i deváťáci velkým, třebaže dosti odlišným, životním událostem.

Období zdolávání těchto velkých výzev si však mohou obě věkové skupiny ozvláštnit tím, že spolu potáhnou za jeden provaz. V tomto duchu uzavřeli v Řeporyjích nejstarší žáci spojenectví s těmi nejmladšími symbolickým překročením pomyslné školní brány. O svých kamarádských úmyslech pak přesvědčili ostřílení deváťáci ostýchavé benjamínky tím, že je každé ráno na recepci přívětivě vítali a že jim ochotně pomáhali s orientací v budově školy. Základy této pozoruhodné aliance pak posílily společně strávené chvíle ve výuce. V tělocvičně provedli deváťáci mladé školáky tzv. opičí dráhou, kterou jim sami přichystali. V prostoru školní zahrady prožili radostné okamžiky stavěním hmyzích domečků. Vyhlídce na neochvějné přátelství nakonec vdechla život nepředstíraná radost prvňáčků z dopisů, které jim poslali naši dorostenci ze školy v přírodě.

Zdeněk Kauer

1. ročník - 9. ročník - pomoc - kamarádi