Projekt "Lidské tělo"

Publikováno: 8.2.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V lednu na naší škole byla výuka zpestřena projektem s názvem Lidské tělo.

Děti 1., 2. a 3. tříd si rozšířily své vědomosti týkající se částí lidského těla propojením různých aktivit a her v několika předmětech.  Ve skupinách jsme zpracovávali stěžejní témata (stavba těla, vnitřní orgány, smysly, trávicí soustava, narození dítěte,…) .

3 Ve výtvarné výchově děti obkreslily nejmenšího člena skupiny, postavu vybarvily a popsaly části těla, malovaly a popsaly vnitřní orgány, svou práci prezentovaly ostatním. Vytvořili jsme krásné plakáty a nově nabyté znalosti spolužáků jsme prověřili krátkým testíkem.

Ve slohu jsme si povídali o narození a promítali fotografie, jak  jsme tenkrát vypadali. Tato hodina byla pro všechny velmi zábavná, zvláště poznávání dětí na fotografiích.

Už se těšíme na další projektové vyučování.

Jana Veverková