Prevence šikany ve 4. B

Publikováno: 7.11.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Ke stmelení našeho třídního kolektivu nám pomohla lektorka metodické prevence, která nás navštívila na základní škole v Řeporyjích. Připravila si pro děti hromadu zajímavých aktivit.

Nejdříve jsme si společně povídali, kdy bylo účelem lektorky zjistit, jak funguje naše třída. Následně si děti vyzkoušely modelovou situaci znázorňující šikanu a dostaly rady, jak dát najevo, když se jim něco nelíbí.

Děti si zahrály také několik her. Jako první přišla na řadu hra v kroužku, kdy dostaly za úkol potichu se seřadit podle barvy očí. Následující hra se jmenovala „Země láva“. Děti se musely přemístit židlemi pouze za pomocí posunků ke dveřím třídy. Zahrály si také hru, která se nazývala kuličkové ložisko. Cílem hry bylo zažít frustraci, vcítit se do druhých a vyzkoušet si, jaké to je být odmítán kolektivem.

Lektorka nás se svými aktivitami inspirovala a navrátila do našeho třídního kolektivu opět přátelskou atmosféru.

Barbora Cuchá

Tagy

4. ročník - stop šikaně