Poznávací výlet na Moravu

Publikováno: 14.6.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Ve dnech 8. a 9. června jsme se s žáky 5. tříd vydali na dvoudenní výlet. 

Společně jsme navštívili Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, Moravský kras – Punkevní jeskyni a propast Macochu, město Hranice, hrad Helfštýn. Nahlédli jsme do Hranické propasti a podívali se na místo evropského rozvodí v Bělotíně.  Naše poděkování patří Místnímu úřadu v Řeporyjích a řeporyjským hasičům, kteří nám umožnili tento výlet uskutečnit.                                                                                                      Karolína Koutecká a Hana Zdvihalová

Zde několik postřehů našich žáků:

„Přijeli jsme do Pelhřimova a rovnou zamířili do Muzea rekordů a kuriozit. Viděli jsme například obrovskou čepici, nejdelší chleba, obrovského mamuta, atd. Koupila jsem si nejmenší medaili v ČR. Potom jsme jeli do Moravského krasu, kde jsme se svezli na lodičkách. Celou cestu jsme soutěžili. Moc jsem si to užila.“                                                      Laura

„Když jsme se ocitli u Hranické propasti, tak nám paní učitelky daly pracovní listy. Vyhledávali jsme podle tabulí na stezce. Například jaké rostliny patří do karpatské flóry, kolik je na obrázku netopýrů, apod. Viděli jsme Hranickou propast a jelo se na Helfštýn. Tam měli pěkné plastiky vytvořené kováři. U Mohyly míru ve Slavkově u Brna jsme obdivovali  repliky zbraní z doby bitvy.“                                                                                          Šimon 

„Dojeli jsme až do Hranic a připravili si spaní. K večeři nám přivezli pizzu. Pak jsme se šli projít po městě. Také jsme si udělali fotografii u evropského rozvodí.  Paní učitelka nám dávala po celou cestu otázky a my na ně odpovídali do svých notýsků.“                        Bára

„Propast Macocha byla hezká, ale když jsme vstoupili do Punkevní jeskyně, bylo to ještě hezčí. Pluli jsme také po říčce Punkvě. Poslední naše zastávka byla u Mohyly míru. Soutěže paní učitelky vyhodnotily a my za ně dostali odměny. Ten výlet jsem si učil.“  Berny

„Na výletě jsme se jako první vydali do Muzea rekordů a kuriozit. Nejvíce se mi líbila projížďka na lodičkách a propast Macocha. Moc jsme si to užila. Z výletu mám pět turistických vizitek, dárky pro rodiče a spoustu fotek. Užila jsem si to a chci poděkovat paní učitelce Karolíně Koutecké. Díky.“                                                                                      Sára

 „Líbily se mi obě propasti – Macocha i Hranická. Byly jsme až na dně Macochy a mohli si ji tak prohlédnout ze shora i ze zdola. Přespávali jsme v krásné škole. Na výlet budu vzpomínat dost dlouho.“                                                                                                          Rozálie

 „Nejvíce se mi líbila Hranická propast. Z rozhledny jsem viděl na celé okolí propasti. Na cestě byly zastávky s otázkami, na které jsme během cesty autobusem odpovídali. Moc se mi to líbilo.“                                                                                                                                      Martin

 „Na výletě to bylo úžasné. Nádherná příroda a bylo i krásné počasí. Nejhezčí bylo, když jsme byli v krápníkové jeskyni a pluli na lodičkách. Mohli jsme si koupit i různé suvenýry.“                                                                                                                                              Anička K.

 

 

,  

   

Tagy

5. ročník - Výlet