Pohádky z Řeporyjí

Pohádky z Řeporyjí

Publikováno: 14.9.2019 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Knížka Pohádky z Řeporyjí spisovatele Petra Březiny, kterou doprovodili svými kresbami žáci místní základní školy...

Pohádky z Řeporyjí jsou na světě!

Knížka Pohádky z Řeporyjí spisovatele Petra Březiny, kterou doprovodili svými kresbami žáci místní základní školy, je konečně na světě. Navazuje na úspěšné Pohádky zpod Vidoule z roku 2015, které se už dočkaly jak divadelní, tak i rozhlasové podoby. Více se o autorovi můžete dozvědět na jeho stránkách www.vasepohadky.cz.

V deseti pohádkách se opět můžete těšit na originální postavy a jejich podivuhodné příběhy. Čeká na vás švec Prdkolka, obr Gigant, mladý kníže Filip von Sifon i hrnčíř Metoděj. Každý z nich se postaví nepřízni osudu i zlu, aby nakonec všichni došli zdárně ke šťastnému konci. Můžeme prozradit, že jedna z pohádek se jmenuje O Řeporyjském království, šaškovi a Stáří.

Představy čtenářů pak do originální obrazové podoby převedly šikovné ruce malých umělců ze ZŠ Praha 5 – Řeporyje v krásných barevných ilustracích.

Nová knížka bude slavnostně pokřtěna na akci Řeporyjská strašidla 5. listopadu 2019, kde bude i možnost jejího zakoupení. 

 

Petr Březina