"Pódium 2022" - úspěchy našich žáků

Publikováno: 25.6.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Po delší pauze způsobené distanční výukou se ve druhém pololetí znovu rozběhly různé soutěže a olympiády. 

Velmi nás těší, že se našim žákům v těchto soutěžích dařilo.

V oblasti vědomostních soutěží jsme zaznamenali hodně zájemců o školní kola. Vítězové školních kol pak postoupili do okresních kol, kde dosáhli dobrých výsledků.

V obvodním kole matematické soutěže „Klokan“ žáci Sabina Böer z 3. B a Filip Svobodný z 5. B obsadili druhé místo ve své kategorii. Dominik Zborovjan z 8. A, se jako jediný zástupce základních škol mezi víceletými gymnázii v našem obvodě, stal úspěšným řešitelem Fyzikální olympiády. Sára Pirnerová z  8. B skvěle zabojovala v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce, kde obsadila 3. místo. Jonáš Bártek z  9. B v okresním kole Zeměpisné olympiády vybojoval výborné druhé místo a postoupil do krajského kola.

Vojtěch Němec ze třídy 1. B se letos stal členem Mensy České republiky. Podporujeme nadané žáky, pedagogové diferencují výuku ve třídách tak, aby se každý mohl rozvíjet dle svých schopností.

I na poli sportu se žákům povedlo dosáhnout hezkých úspěchů.

V okresním kole Sazka olympijského víceboje družstvo naší školy získalo celkové 4. místo. V kategorii jednotlivců pak stáli naši žáci na stupních vítězů hned dvakrát - David Štětina z 6. B na 1. místě a Dominik Šťastný ze 7. A na 3. místě. V atletickém závodu o Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou získalo družstvo dívek naší školy rovněž 3. místo.

Z úspěchů našich žáků máme velkou radost, všem gratulujeme a věříme, že budou skvělým vzorem pro ostatní spolužáky.

Děkuji všem kolegům a kolegyním za práci a čas, který dětem věnují, velmi často nad rámec svých pracovních povinností.

Lenka Weignerová