Počítačová gramotnost žáků 2. A a 2. B

Publikováno: 18.12.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Naši druháčci začínají objevovat fascinující svět počítačů.

Tato etapa v jejich vzdělávání znamená nejen rozvoj dovedností, ale také vytváření základů pro budoucí technologickou gramotnost.

Děti se seznamují s klávesnici a  dotykovou obrazovkou, což rozvíjí jejich motoriku a koordinaci. První kroky v digitálním světě jsou pro ně výzvou plnou zvědavosti. Učí se základním počítačovým termínům a postupně se seznamují s prostředím, ve kterém budou pracovat.

V rámci výuky se děti učí základům počítačové gramotnosti, což zahrnuje porozumění základním funkcím a programům. Pomocí jednoduchých her a interaktivních cvičení se děti učí logickému myšlení a řešení problémů.

Je důležité zdůraznit, že práce s počítači má vliv i na sociální dovednosti. Děti se učí sdílet počítačový čas a vzájemně spolupracovat.

Jarka Koběrská

počítač