Plavecko-běžecký pohár – 1. závod

Publikováno: 26.9.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Tradičně se v plavecko-běžeckém poháru plave a běhá.

S touto představou se někteří žáci 5.-9. tříd vydali ve čtvrtek 22.9. reprezentovat naši školu na 1. závod konaný v Praze 6 Na Petynce. Pro všechny zúčastněné školy bylo velkým překvapením, když plavecká část byla v den závodu zrušena pro nevhodnou teplotu vody. Někteří zajásali, někteří zaplakali. Z plavecko-běžeckého závodu se tak stal závod běžecký. Ačkoli terénní běh na 500 m (pro žáky 4.-5. tříd) a 1000 m (pro žáky 6.-9. tříd) není vůbec jednoduchý, naši žáci dělali řeporyjské škole čest.

Nejenže se každý ze závodníků vydal ze všech svých sil, ale z mého pohledu jsme byli i nejlépe si fandící škola napříč všemi ročníky. Bylo moc hezké toto sledovat.

Nakonec ani celkové výsledky nebyly vůbec špatné. Kategorii dívek 4.-5. tříd zcela převálcovala Johanka Fialová z 5.B a kategorie dívek 8.-9. tříd se propadla hluboko pod výkony Dominiky Šťastné a Nataly Šťastné, které obsadily 1. a 2. místo. Obrovská gratulace však patří všem zúčastněným, z nichž většina skončila v první polovině startovního pole, mnohdy na nepopulárních 4. a 5. místech. Všichni tak svými výkony zajistili výborný start do celkového umístění naší školy v tomto desetikolovém sportovním seriálu. Uvidíme, jak si naše škola povede dál v dalších devíti závodech – tentokrát už určitě plavecko-běžeckých.

GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE DO DALŠÍCH KOL.