Pečení je radost

Publikováno: 23.11.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V řeporyjské škole to sladce zavonělo – sedmáci pekli sladké dortíky, tzv. „cupcakes“.

Vše začalo pečlivou přípravou jednotlivých surovin. Paní učitelka poskytla několik receptů a úkolem žáků bylo rozdělit se do skupin a přichystat si všechny potřebné suroviny. Žáci se kromě přesného odměřování surovin a práce s ručním elektrickým šlehačem, učili techniku přípravy jednotlivých krémů, pracovat s trezírovacím sáčkem, jakou zvolit zdobící špičku a v neposlední řadě techniku zdobení krémem. Na závěr se všichni s nadšením pustili do závěrečné fáze – zdobení cukrovými komponenty. Nabídka byla široká – jedlé květy růží, cukrové posypy nebo čokoládové hvězdičky či čerstvé ovoce. Všichni se na pečení těchto sladkých dortíků velmi těšili a práce se jim velmi vyvedla. Posuďte sami.

Karolína Koutecká