Ovocný týden ve školní družině: Zábava a zdravá výživa

Publikováno: 13.10.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V naší školní družině jsme prožili „ovocný týden“, který byl zaměřen na podporu zdravé výživy a povědomí o důležitosti ovoce v našem jídelníčku.

Děti se do programu zapojily s nadšením, a to nejen proto, že si užily spoustu zábavy, ale také se dozvěděly nové informace o tom, jak ovoce prospívá jejich zdraví.
Týden jsme odstartovali povídáním o různých druzích ovoce, které jsme dětem představili formou zábavných her a hádanek. I díky projektu, do kterého je naše škola zapojena, jsme se mohli pustit také do ovocné svačinky. Děti ochutnávaly rozmanité druhy ovoce a hodnotily vzhled, barvu, chuť a vůni. Učily se, odkud ovoce pochází a společně jsme diskutovali
o tom, jak se dostává až na náš stůl.
Během celého týdne nechybělo ani ovocné tvoření, mnoho básniček, písniček a tanec.
Tento projekt byl pro nás všechny, děti i vychovatelky, úžasnou zkušeností. Děti si nejen osvojily důležité informace o zdravé výživě, ale také si odnesly spoustu inspirace, jak ovoce zakomponovat do svého každodenního jídelníčku. Bylo radost vidět, jak se rády zapojovaly do všech aktivit a objevovaly nové chutě. Pro nás vychovatelky bylo toto téma skvělou příležitostí, jak děti motivovat k zdravému životnímu stylu zábavnou a hravou formou.
Ovocný týden ukázal, že zdravé jídlo může být nejen prospěšné, ale i zábavné. Už se těšíme na zeleninový týden, který nám umožní společně s dětmi objevovat další zdravé a chutné možnosti.