Navštívil nás Edison...

Publikováno: 24.6.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

K prohloubení multikulturní atmosféry naší školy, stejně jako k porozumění odlišným jazykům, tradicím a zvykům,

bez předsudků a stereotypů, přispěly v červnu svou přítomností dvě studentky z Turecka a Thajska. Navzdory okleštěné podobě projektu EDISON – ve srovnání s předchozími lety – se i letošní přítomnost zahraničních studentek těšila mezi žáky naší školy obrovskému zájmu. Studentky se po celou dobu svého čtyřdenního pobytu naplno zapojovaly do výuky žáků. Ve svých poutavých prezentacích dětem zprostředkovaly poznání o svých mateřských zemích, navázaly s nimi přátelské vztahy, hrály si spolu – zkrátka doprovázely naše školáky na každém kroku. Pedagogové, žáci, zahraniční stážistky – všichni jsme spolu komunikovali anglicky. Těší nás, že se nám podařilo znovuvzkřísit tradici naší školy, a tím naživo přinést kus světa i do lavic našich žáků. A protože o smysluplnosti a přínosu tohoto mezinárodního projektu rozhodně nepochybujeme, spřádáme už nyní plány na příští školní rok.

Zdeněk Kauer