Na skok do Austrálie

Publikováno: 30.5.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Na pomyslný výlet k protinožcům vzala žáky naší školy paní Gabriela Badinová – speciální pedagožka pobývající téměř sedmnáct let na půdě nejmenšího světového kontinentu.

Při své návštěvě Řeporyjí přijala sympatická Čechoaustralanka pozvání do vyučovacích hodin anglické konverzace a zeměpisu, v nichž se podělila s dětmi prostřednictvím her, prezentací a diskuzí o své postřehy. Vzájemná komunikace v angličtině podněcovala žáky k překonávání ostychu, zároveň posilovala jejich sebevědomí. Našim školákům se tak naskytla jak příležitost prohloubit si povědomí o australských reáliích, tak možnost poslechnout si angličtinu s australským přízvukem.

Jménem našich školáků a pedagogů srdečně děkujeme!

Zdeněk Kauer, Denisa Šilerová