Mikulášská nadílka na naší škole

Publikováno: 19.12.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Mikulášská nadílka patří neodmyslitelně k adventnímu času. Kdo z nás rád nevzpomíná na známou trojici Mikuláš, čert a anděl, bez kterých si nedovedeme začátek prosince představit.

Večer před Svatým Mikulášem je doprovázen smíšenými pocity. U většiny dětí se pere strach z čerta s očekáváním sladké nadílky. Tuto silně zakořeněnou tradici se samozřejmě snažíme dodržovat již několik let i na naší škole. Nebylo tomu jinak ani letos. Pondělní ráno 6. prosince se v Mikuláše, čerty a anděly proměnili někteří žáci 9. tříd. Navštívili postupně všechny třídy a vyzpovídali děti, zda byly hodné. Mikuláš měl potřebné informace předem velmi dobře zjištěny, aby ho někteří nezbedové nechtěli ošálit. Malí hříšníci, jak bývá zvykem, museli zazpívat písničku nebo přednést básničku. Za svůj výkon dostali sladkou odměnu, stejně tak jako ostatní hodné děti.

Žáci 9. tříd si akci moc užili a my jim za skvělou realizaci děkujeme.

tř. uč.  IX.A Renata Šantorová

Mikuláš