Líheň talentů

Publikováno: 8.2.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V Řeporyjích se snažíme podněcovat nadané žáky k tomu, aby svůj „dar“ nenechali ležet ladem.

Při hledání talentů si počínáme obezřetně. Velmi dobře si uvědomujeme, že skupinu nadaných  netvoří pouze školáci, u nichž je snadné vstřebávání školního učiva patrné na první pohled. Všímáme si i těch žáků, kteří svou skrytou výjimečnost nestavějí ve vyučování příliš na odiv.

Rozvoj nadaných žáků vždy rádi podpoříme individuálními semináři, zaměřenými na oblast jejich zájmu. Zároveň každoročně zapojujeme vítěze školních kol vědomostních olympiád do navazujících externích soutěží.

Uvítáme proto každý podnět z řad rodičů, spolužáků, učitelů, kteří by případně upozornili na dosud neobjevený talent.

S hrdostí a radostí prožíváme společně s rodiči, že se v okresních kolech vědomostních olympiád 2022 postarají o šíření dobrého jména naší školy tito žáci:

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Kategorie A

• Tomáš Zeman (6. A)
  • Lucie Zádová (6. B)
  • Sofie Kastlová (6. B)

Kategorie B

• Ondřej Bareš (7. A)
  • Kryštof Malý (7. B)
  • Veronika Černá (7. A)
  • Vanesssa Hartmanová (7. B)

Kategorie C

• Jonáš Bártek (9. B)
  • Dominik Zborovjan (8. A)
  • Antonín Vrabec (9. B)

Okresní kolo Anglické olympiády

Kategorie I. A

• Denisa Černochová (6. A)

Kategorie II. A

• Sára Pirnerová (8. B)

Všem moc děkujeme a držíme palce!!!

Zdeněk Kauer