JOB – spolek pro inovace

Publikováno: 21.9.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V pátek 30. srpna 2024 se celá sborovna zúčastnila osmihodinového vzdělávacího kurzu „Management třídy“ organizovaného lektorkami společnosti JOB – spolek pro inovace.

Paní Mgr. Barbora Pospíšilová a Mgr. Kateřina Mannová zaměřily kurz na posilování dovedností a schopností učitelů v oblasti efektivního a smysluplného vedení třídních kolektivů. Učitelé si v praxi vyzkoušeli a následně reflektovali mnoho strategií. Cílem těchto strategií je získat více času v jednotlivých vyučovacích hodinách pro samotné učení, efektivně využívat prostor a čas, pracovat s heterogenní třídou  a vytvořit příležitost pro všechny žáky rozvíjet se ve své sebeorganizaci.

Během letních prázdnin se dva pedagogové účastnili letní školy Třídního managementu a jejich nadšení bylo motivací pro všechny kolegyně a kolegy a předzvěstí užitečně stráveného horkého letního dne. Ve vzdělávání na uvedené téma budeme pokračovat jak formou vzájemného sdílení, tak aktivní účastí na dalších navazujících  kurzech.

Lenka Weignerová