Hudební výchova bez zpěvu

Hudební výchova bez zpěvu

Publikováno: 19.10.2020 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Koronavirová opatření sice znamenají zákaz zpěvu v hodinách hudební výchovy, naštěstí máme mnoho dalších aktivit, které se dají během výuky dělat.

Žáci např. vypracovávají referáty o různých hudebních nástrojích. Kdo se na nějaký sám učí, ten zpestří hodinu svým vystoupením. Díky tomu jsme slyšeli šikovné kytaristy, klavíristy nebo shlédli video našeho žáka z jeho studia za bicí soupravou. Deváté třídy dělají prezentace o svém oblíbeném hudebním stylu. Poté zkoušíme známé hity zařadit právě do daného hudebního žánru. V šestých a sedmých třídách mají žáci referáty o svých oblíbených interpretech a kapelách, tím se dostáváme i k aktuálním streamovaným koncertům a novým videoklipům.

Klára Kubištová

Tagy

Hudební výchova