Exkurze v továrně na zprávy

Publikováno: 14.6.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Po nedávné besedě s řeporyjským panem starostou Pavlem Novotným o bulváru si žáci naší školy zpestřili hodiny mediální výchovy návštěvou významné zpravodajské agentury České tiskové kanceláře (ČTK).

Školáci tak mohli blíže nahlédnout do zákulisí tuzemské zpravodajské burzy, které ČTK vdechla život v den vzniku samostatného Československa. Žáci si udělali jasnou představu o způsobu distribuce „nezkreslených“ informací dalším veřejnoprávním i soukromým médiím.  Díky pomyslné výpravě do historie zpravodajství mohly děti navíc samy porovnat výdobytky dnešního elektronického multimediálního světa v kontrastu zasílání zpráv potrubní poštou či několikadenního pořizování fotografií.

Za tento jedinečný zážitek bychom rádi poděkovali tiskové mluvčí ČTK paní Mgr. Martině Vašíčkové, která nás zázemím newsroomů ČTK provázela.

Kauer, Wilczková

 

Tagy

Mediální výchova - ČTK