Elektrizující hodina fyziky se Skupinou ČEZ

Elektrizující hodina fyziky se Skupinou ČEZ

Publikováno: 9.3.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Na začátku března 2021 jsme s žáky 9. tříd on-line navštívili elektrárnu Temelín.

Virtuální prohlídkou nás provázela pracovnice z ČEZ (Jana Provodová), která nám ukázala základní principy výroby elektrické energie v jaderné elektrárně. Také nám ukázala místa (jaderný reaktor,…), kam se nejen veřejnost, ale ani většina zaměstnanců elektrárny vůbec nedostane.

Během hodiny mohli žáci pokládat různé otázky, na které vždy dostali odbornou odpověď.

Na závěr hodiny si žáci zasoutěžili, odpovídali na otázky z prezentace (např.: Jak velké jsou chladicí věže?, Jaká je teplota vody v jaderném reaktoru?, …), odměnou za správnou odpověď byla cena v podobě tašky nebo zápisového notesu.

Návštěvou elektrárny on-line jsme si zpestřili hodinu výuku fyziky a žáci mohli propojit teorii s praxí.

Pavel Jelínek