Drakiáda aneb není drak jako drak

Publikováno: 16.11.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Týden zaměřený na draky se stal jedním z nezapomenutelných projektových týdnů ve školní družině.

Bylo to dobrodružství, které nás zavedlo do světa pohádek, tvoření a fantazie. Draci jsou fascinující stvoření a už po staletí nás provázejí v pohádkách, mýtech a legendách. Chtěli jsme se dozvědět více o jejich různých podobách a zároveň se něco nového naučit. Během týdne jsme četli pohádky o statečných rytířích, kteří se vydávali na cestu, aby porazili zlé draky a zachránili princezny. Tyto příběhy nám ukázaly, že draci nejsou vždy jenom zlí, ale mohou být také symbolem síly a odvahy. Ale nejenom čtením se náš týden nesl. Každý den jsme se věnovali různým aktivitám spojeným s tématem draků. Jedním z nejzábavnějších okamžiků bylo tvoření vlastních draků. Děti měly možnost využít svou fantazii a tvořivost a vytvořit draky z různých materiálů, jako jsou papír, karton a modelářská hmota. Kromě toho jsme zpívali písničky a říkali básničky o dracích, což přidalo do našeho týdne ještě více radosti a zábavy. Děti si oblíbily texty a melodie, a tak jsme si je zpívali nejenom během dne, ale i na našich výletech. Jedním z vrcholů týdne měla být drakiáda, kdy jsme plánovali vypustit naše vlastní draky do vzduchu. Bohužel jsme marně čekali na příznivý vítr, a tak naši draci složí svou zkoušku z létání v náhradním termínu.

Vychovatelky ŠD