Den Země ve 4.A

Publikováno: 22.4.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Konec dubna (22. 4.) je tradičně spojován s oslavou Dne Země. Vzhledem k tomu, že nám letos do výuky zasahuje rotační výuka, připravili jsme si tematický den už na 16. 4..

Žáci si připomněli význam podmínek života na planetě Zemi. Diskutovali jsme o tom, jak člověk využívá přírodu, jak se správně chovat k přírodě a o ničení přírody (kácení deštných pralesů, znečišťování ovzduší, ekologické katastrofy atd.). Nezapomněli jsme ani na význam recyklace odpadů a v praxi si vyzkoušeli třídění.

Žáci si vytvořili planetu Zemi a papírovou skládačku „Nebe, peklo, ráj“ s otázkami na téma ochrany planety Země.

Součástí akce byla i úniková hra, kdy žáci ve skupinách museli pomocí šifry zjistit, na kterém ostrově teče pitná voda.

Karolína Koutecká

4. ročník - den_země - ochrana_přírody - recyklace_odpadu