Den plný pohádek

Den plný pohádek

Publikováno: 13.6.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Co to znamená, když páťáci připraví program pro prvňáčky a druháčky?

No přece den plný zábavy a poznávání nových kamarádů.

V areálu školy 5. B připravila pohádkovou cestu. Žáci se rozdělili do týmu (prvňák, druhák a vedoucí páťák). Poté, co si vymysleli jméno týmu, vyrazili na cestu. Na každém stanovišti museli prokázat své čtenářské schopnosti, ale samozřejmě mladším žákům byli starší nápomocní. Naprosto dokonalá spolupráce. Žáci díky projektu poznali i pohádky, které neznali (Malý princ či Alenka v říši divů). Nakonec se všem úspěšně povedlo vyluštit tajenku a od páťáků dostali mladší žáci vlastnoručně vyrobené diplomy.  Dětem se toto propojení ročníků moc líbilo, a proto  paní učitelky musely slíbit, že takových projektů vymyslí ještě více.

Lucie Macourková, Michala Lebedová

Tagy

1. ročník - 2. ročník - 5. ročník - Pohádky