Čtvrťáci na výletě v Hrusicích

Publikováno: 30.7.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V úterý 15. 6. se žáci čtvrtých tříd vydali na poznávací výlet do rodného města malíře a spisovatele Josefa Lady do Hrusic. 

Na výlet se všichni moc těšili, protože to byl první výlet po dlouhé distanční výuce. Již během cesty se žáci v autobuse dozvěděli několik zajímavých informací o životě J. Lady – jeho dětství, rodině, tvorbě, atd. Po příjezdu do Hrusic jsme se nejdříve vydali k rodnému domu J. Lady a kocoura Mikeše. Cestou po obci jsme se kochali krásami pohádkového místa. Nejvíce se nám však líbila expozice díla J. Lady v Památníku – letní vilce rodiny Ladových. Zde jsme měli možnost vidět obrázky, knihy a různé exponáty ze života tohoto českého spisovatele. Nakonec si všichni mohli koupit upomínkový předmět s tématikou Lady, Mikeše či Hrusic. Počasí nám také přálo, cesta autobusem byla rychlá a příjemná. Není divu, že jsme si výlet všichni užili.

 

Karolína Koutecká, Hana Zdvihalová

Tagy

4. ročník - Hrusice