Adventní výlet na Pražský hrad s prohlídkou katedrály

Publikováno: 19.12.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V předvánočním čase jsme se s našimi druháčky vypravili na jedno z nejvýznamnějších českých historických míst – Pražský hrad,

a to kontrétně do svatovítské katedrály. Program, zasazený do adventní tematiky, nabídnul žákům nejen poznávání historie a architektury katedrály, ale také zážitek z romantického předvánočního prostředí, který byl umocněn tím, že jsme do areálu Pražského hradu vstoupili ještě za svítání. Každá třída měla k dispozici svou lektorku, která je provedla celým programem trvajícím necelou hodinu. Velkou vzácností bylo, že katedrála byla vyhrazena po dobu programu výhradně našim třídám.

Po skončení oficiálního programu jsme si prohlédli Pražský hrad, pak jsme sestoupili Nerudovou ulicí a navštívili prodejnu s ručně vyráběnými a zdobenými perníky, které si děti mohly zakoupit jako památku. A pak už nastal čas na návrat…

Věříme, že dětem tato adventní exkurze poskytla nezapomenutelný zážitek.

Jarka Koběrská a Jana Zouvalová