Jaro ve družině

Publikováno: 9.5.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Březen byl v naší družině ve znamení příprav na Velikonoce.

Společně jsme zdobili vejce různými materiály a přírodninami, vyráběli dekorace všeho druhu, učili se básničky a písničky.
Po celou tu dobu jsme si i vyráběli do třídy dekorace s jarními motivy. Práce nás bavila a těšila ještě o to víc, když vidíme, že naše krásně nazdobená okna dělají radost nejen nám, ale všem, kdo kolem nich po ulici prochází.
Zážitkem bylo pro všechny i sázení semínek, o která se postupně děti starají až do Swapu rostlin, který proběhne 10.5. Tam si můžou děti rostlinky vzájemně vyměňovat za jiné.
V dubnu jsme si povídali o zvycích a tradicích, které se k nim vážou. Poslední den tohoto měsíce si všichni náramně užili již tradiční soutěžní čarodějnické odpoledne. Pro děti bylo připraveno pět stanovišť, kde měly rozmanité úkoly. Vyzkoušely si například znalost bylin a lektvarů a létání na koštěti.

vychovatelky ŠD