Celodenní výlet do ZOO Praha

Publikováno: 26.5.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

V pondělí 29. dubna se první třídy společně vydaly na výlet do Zoologické zahrady Praha.

Cesta vlakem, metrem a nakonec i autobusem proběhla bez problémů. Ke vstupu do ZOO jsme využili pokladny u Rezervace DJA, kde jsme si dali během pozorování gorilích mláďat svačinu. Po svačině nás čekala návštěva Afrického domu, kde jsme viděli žirafy, zebry, antilopy a surikaty. Poté jsme zamířili k Údolí slonů, kde jsme si vysvětlili rozdíl mezi slonem indickým a africkým. Pokračovali jsme návštěvou hrochů a pavilonu Afrika zblízka, kde nás zaujaly různé druhy pavouků. Před zastávkou v pavilónu Indonéská džungle jsme se sklouzli na tobogánu. Prošli jsme džungli a vydali se na Papouščí stezku, která nás dovedla k výběhu koně převalského. Pokračovali jsme dále k jelenům, velbloudům, bizonům a psounům. Zde jsme si udělali pauzu na občerstvení a odpočinek. Nabrali jsme sílu a pokračovali do dolní části po Zakázance, kde jsme viděli orlosupy, kamzíky a hady. V dolní části zahrady jsme se vydali nejdříve do čapí voliéry. Pokračovali jsme do pavilonu želv, z něhož jsme se vydali navštívit velemloky a pavilon šelem. Po krátkém odpočinku při pozorování tygrů jsme navštívili mravenečníky a dlouho očekávané gaviány. Krátká procházka mezi vodními ptáky nás dovedla na statek, kde jsme viděli nejrůznější domácí zvířata a dokonce jsme si mohli pohladit ovce a kůzlátka. Pokračovali jsme na prohlídku tučňáků a stihli jsme i krmení lachtanů. Kolem světa lemurů jsme se vydali k tasmánským čertům a vombatům. Za vzorné chování dostaly děti možnost navštívit i Rezervaci Bororo, kde si užily spoustu legrace. Prohlídku Zoologické zahrady jsme zakončili návštěvou výběhu klokanů, po kterém jsme se vydali zpět ke škole.
Výlet se nám moc líbil, počasí se také vydařilo! Všichni jsme se vrátili v pořádku zpět ke škole, kde na nás již nedočkavě čekali rodiče.
Veronika a Šárka – vychovatelky ŠD