Rotační výuka od 3. 5. 2021 na 2. stupni - aktualizováno

Publikováno: 30.4.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR rozhodlo o návratu žáků 2. stupně do škol.

Vstup do školy - 7. 30  - BÍLÉ DVEŘE

Prosím dodržujte čas příchodu do školy.

Rotační výuka bude mít od 3. 5. 2021 tuto podobu:

Od 3. 5. 2021 (sudý týden) přijdou do školy tyto třídy: 6.A, 6.B, 7.B, 9.B.

Od 10. 5. 2021 (lichý týden) přijdou do školy tyto třídy: 8.A, 8.B, 7.A, 9.A, 9.B.

V týdnu, kdy žáci ve škole nebudou, bude probíhat distanční výuka.

Testování

Antigenní testy probíhají dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek samoodběrem v k tomu určených a označených místnostech.

Školám a školským zařízením je uložena povinnost testovat žáky dvakrát  týdně neinvazivními antigenními testy na zjištění přítomnosti viru  SARS-CoV-2.  Testování bude provedeno ve škole samoodběrem dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek. Jedná se o neinvazivní proces, kdy nedochází k zásahu do tělesné integrity osoby. Testování může probíhat i jiný první den osobní přítomnosti žáka ve škole. Jak probíhá samotné testování, se můžete podívat na instruktážním videu MŠMT ZDE.

Pokud se žák odmítne testovat, není jeho osobní přítomnost ve škole možná. Škola bude jeho absenci evidovat jako omluvenou a nemá povinnost žákovi zajistit distanční způsob vzdělávání.

Testování bude probíhat ve školních třídách podle pokynů dohlížejících proškolených osob po zhlédnutí instruktážního videa. Všichni zaměstnanci školy budou testování již před vstupem žáků do budovy školy. Pokud bude žák pozitivně testován, škola vyzve zákonné zástupce, aby si žáka vyzvedli.

Stravování

Strava je všem žákům v jejich příslušném týdnu, kdy navštěvují školu, automaticky přihlášena, v týdnu, kdy mají distanční výuku, automaticky odhlášena. Žáci využívají vlastní příbor.

Více informací ZDE.

Prosím sledujte EŽK - aktuální prezenční a distanční rozvrh.

Tagy

Rotační výuka - 2. stupeň